Hakan Öge
Hakan Öge
Ben kimim?
Önceki maceralar
Fotoğraflar
Projeler
Ziyaretçi Defteri
Bana ulaşın
Linkler
  Mesaj sayısı: 4888

Visitors' Comment
Hakan'ın Kamerasından
ATLAS LOGO
Liste
Tarih : 14.8.2009 Yer : Ponza Adasi, Italya
Koordinat : K 40˚ 53,905’, D 012˚ 57,854’

Evvelki gün eski arkadaşım Oğuz Kunak'ın İtalya'dan satın aldığı bir tekneyi Türkiye'ye getirmek için Roma'ya geldik. Tekne çok güzel, 40 feet boyunda bir Grand Soleil. Tekneyi teslim alır almaz, aynı gün yola çıkarak 60 mil güneydeki Ponza adasına ulaştık. Mardek'le Türkiye'ye döndüğümüzden beri, 2 senedir ilk defa bir yelkenliyle uzun yola çıkıyoruz. Meğer ne kadar özlemişiz. Çok ilginç bir duygu, ama sanki hiç ara vermemişiz, teknede yaşamaya devam ediyormuşuz gibi geliyor. 3 yıl boyunca teknede yaşadığımızdan bu yaşam şekli iliklerimize kadar işlemiş.

Seyrin bu ilk ayağı çok rahat geçti. Rüzgar hemen hiç yoktu ve tüm yolu motorla, gece yaptık. Minik Mardek'ten sonra bu tekne bize çok konforlu geldi doğrusu. Motorun sesi yok denecek kadar az, teknenin hareketleri çok daha yavaş. Anlıyorum ki büyükçene bir tekneyle denizde olmak insanı çok daha az yoruyor. Sanırım dünya turu sırasında bize ızdıraplı gelen bazı etapları böyle bir tekneyle keyif alarak yapabilirmişiz.

Yarın buradan ayrılıp 60 mil güneydeki ünlü Capri adasına geçeceğiz.

Bize Yazın Değerlendir E-posta olarak gönder


© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.