Hakan Öge
Hakan Öge
Ben kimim?
Önceki maceralar
Fotoğraflar
Projeler
Ziyaretçi Defteri
Bana ulaşın
Linkler
  Mesaj sayısı: 4888

Visitors' Comment
Hakan'ın Kamerasından
ATLAS LOGO
Liste
Tarih : 17.8.2009 Yer : Taormina, İtalya
Koordinat : K 37˚ 50,723’ D 015˚ 17,358’

Capri'de demirdeyken can sıkıcı bir olay oldu. Bu güzel adayı bir de gündüz gözüyle görmek için botu hazırlayıp tekneden ayrılmak için hazırlanmaya başlamıştık. Tam bota binerken Oğuz ayağını dümene çarptı ve serçe parmağı bir anda şişmeye başladı. Bota hemen atlayıp bulduğumuz ilk restorandan buz isteyip şişen bölgeye koyduk. Şimdilik bekleyeceğiz, umarım kırık yoktur.

Bu tatsız olay üzerine "burada fazla vakit kaybetmeyelim" diyerek demir aldık. Capri'den ayrıldıktan sonra uzun bir yol bizi bekliyordu. Hiç durmadan yol alıp Sicilya'yı İtalya anakarasından ayıran Messina Boğazına ulaşacaktık.

Tüm gün ve gece rüzgârsız bir havada motorla yol alarak öğleden sonra Messina'ya ulaştık. Malzeme tedarik etmek ve geceyi geçirmek için boğazdaki büyük kentlerden birine değil de 30 mil güneyde bulunan, Sicilya'nın en ünlü kentlerinden biri olan Taormina'ya gitmeye karar verdik. Akşamüzeri, saat 17:00'de kentin önündeki büyük koya giriş yapmıştık.

Botla karaya çıkarak yaptığımız erzak tedariğinin ardından tekneyi daha korunaklı bir yere alarak karaya çıkıp bu ünlü kenti ziyaret etmeye karar verdik. Maalesef Oğuz ayağı yüzünden teknede kalıp bizi beklemek zorunda kalacaktı.

Kıyıda bulduğumuz bir taksi bizi tepeye konuşlanmış Taormina'ya çıkardı. Oldukça güzel, çok bakımlı, fakat çok kalabalık, fazla turistik bir yer çıktı Taormina. Kalabalıktan epeyce bunalarak fazla oyalanmadan tekneye geri dönerek ertesi gün yapacağımız uzun geçişe dinlenmiş olarak başlamak için kamaramıza çekilip derin bir uykuya daldık.

Bize Yazın Değerlendir E-posta olarak gönder


© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.