Hakan Öge
Hakan Öge
Ben kimim?
Önceki maceralar
Fotoğraflar
Projeler
Ziyaretçi Defteri
Bana ulaşın
Linkler
  Mesaj sayısı: 4888

Visitors' Comment
Hakan'ın Kamerasından
ATLAS LOGO
Liste
Tarih : 24.8.2009 Yer : Yunanistan, Kythnos adası
Koordinat : K 37˚ 23,413’ D 024˚ 23,814’

Ege'nin ünlü meltemleri arada bir fırtına kuvvetinde esiyor, ilerlemek çok kolay değil. Korint'ten sonra yolumuzun üzerindeki en uygun ada olan Kea'ya gidip demir attık. Fakat demir yeri çok rahat değildi. Tüm gece boyunca deli gibi esen rüzgâr yüzünden rahat bir uyku uyumak mümkün olmadı. Baktım olacak gibi değil, rüzgâra rağmen ertesi gün demir alarak Siros‘a doğru yola devam etmeye karar verdik. Fakat rüzgâr sertti, 7 bofor civarında esiyordu ve gittiğimiz rotada seyir rahatsızdı. Teknenin güvenliğini, aslında daha çok rahatımızı düşünerek hemen yanı başımızdaki bir adaya, Kythnos'a dümen kırdık.

Günlük olarak fazla yol alamadık gerçi, ama burası çok şirin bir Yunan adası. Fazla turistik değil, daha çok Yunanlılar var. Tekne önden demirli, kıçtan karaya bağlı duruyor. Etrafımız başka yelkenlilerle dolu. Hemen arkamızda nefis kokular yükselen tavernalar var. Burası havanın yumuşamasını beklemek için ideal bir yer.

Bize Yazın Değerlendir E-posta olarak gönder


© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.