Hakan Öge
Hakan Öge
Ben kimim?
Önceki maceralar
Fotoğraflar
Projeler
Ziyaretçi Defteri
Bana ulaşın
Linkler
  Mesaj sayısı: 4888

Visitors' Comment
Hakan'ın Kamerasından
ATLAS LOGO
Kutuplarda İlk Türk Teknesi

Yapacağım bir tekne ile kuzey ve güney kutuplarına gitmeyi planlıyorum

Bu faaliyet ekspedisyon tarzında olacak ve gidilen yerlerde mümkün olduğunca uzun vakit geçirilerek su altı, hava ve yer fotoğrafları çekilerek görselleştirilecek. Hava fotoğraflarını ve videolarını çekebilmek için sudan havalanan bir mikrolight taşıyacağız. Ekspedisyonu bir önceki dünya turunu birlikte tamamladığım, eşim Sophie ile birlikte yapacağız. Benim 15 senelik, Sophie'nin ise 10 senelik profesyonel fotoğrafçılık geçmişimizle dünya çapında görsel malzeme sağlamayı planlıyoruz.

Yapımına başlamak üzere olduğum yeni tekne

Cape Horn ve Macellan Boğazı gibi dünyanın en zor sularında yaşadığım tecrübeler ışığında ekspedisyon türü teknelerin dünyadaki en tanınmış ismi olan Fransız tasarımcı Gilbert Caroff'un Nadja isimli 15 m. boyundaki planını alüminyumdan yapmaya karar verdim. Bu tekne özel formu ve güçlendirilmiş yapısı sayesinde buzda seyre son derece elverişli. Teknenin yapımına 2010 yılının ortalarında başlamayı planlıyorum.

Bize Yazın Değerlendir E-posta olarak gönder


© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.